Ficus benjamina Danielle

Kód: PR6
599 Kč –8 %
293 ficus benjamina danielle
599 Kč –8 % 549 Kč
Skladem ve skleníku, dovezeme do 24h
Fíkovník drobnolistý (Ficus benjamina), známý také jako fíkus drobnolistý nebo fíkus malolistý, lidově též benjamin, je druh fíkovníku, který pochází z tropické jižní a jihovýchodní Asie. V domovině dorůstá výšky až 30 metrů. Je oblíbený jako nenáročná pokojová dřevina do bytů či kanceláří a lze jej pěstovat jako bonsaj.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fíkovník drobnolistý je druh vhodný do kanceláří nebo bytů jako nenáročná dřevina. Vhodné umístění je na slunném, popřípadě mírně stinném místě bez průvanu. V létě je vhodná přiměřená zálivka, v zimě je třeba zálivku silně omezit. Při převozu je nutné ji chránit před chladem a průvanem. Hnojí se běžným hnojivem, v létě je vhodné hnojit při každém druhém zalévání, v zimě stačí při každém třetím zalévání. V tropických zemích, kde minimální teplota neklesá pod 15 °C, může být pěstován i ve venkovním prostředí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pokojové květiny
Výška rostliny (cm): 70
Průměr květináče (cm): 17

Navštivte nás osobně na prodejně Květinářství Rozkvetlá Luka v OC Luka Living - Mukařovského 2590/2, Praha Stodůlky. Těšíme se na vaši návštěvu! Otevřeno denně Pondělí - Pátek 7:00 - 19:00, Sobota - Neděle 8:00 - 16:00