Dracaena marginata 160-75-15

Kód: PR5
1 249 Kč –4 %
290 dracaena marginata 90 45 15
1 249 Kč –4 % 1 199 Kč
Skladem ve skleníku, dovezeme do 24h
Dračinec vroubený (Dracaena marginata) je rostlina z čeledi chřestovité, původem z Madagaskaru. Pěstuje se jako pokojová rostlina. Dračinec vroubený vyžaduje světlé stanoviště. Optimální je velmi světlé místo bez přímého slunce. Celý rok vyhovuje dračinci běžná pokojová teplota. Dorůstá až do výšky 2 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je to nenáročná rostlina, vydrží jak na stinnějším místě, tak i na přímém slunci. Optimální je velmi světlé místo bez přímého slunce. Avšak pokud si zvykne na určitý přísun světla, těžko snáší přesun na jinak osvětlené stanoviště (začnou jí žloutnout a usychat listy). Ve vegetačním období vyžaduje důkladnou zálivku, zemina by měla být stále mírně vlhká. Přes zimu je dobré zálivku trochu omezit. Vhodné je také jí stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě, snese ale i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu. Od jara do podzimu hnojíme jednou za 14 dní, v zimě jednou za měsíc.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pokojové květiny
Výška rostliny (cm): 160
Průměr květináče (cm): 24

Navštivte nás osobně na prodejně Květinářství Rozkvetlá Luka v OC Luka Living - Mukařovského 2590/2, Praha Stodůlky. Těšíme se na vaši návštěvu! Otevřeno denně Pondělí - Pátek 7:00 - 19:00, Sobota - Neděle 8:00 - 16:00